Sedat Ergin, Hürriyet'in yeni Genel Yayın Yönetmeni  oldu | Medya 100 - %100 Medya
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Sedat Ergin, Hürriyet'in yeni Genel Yayın Yönetmeni oldu24.08.2014 10:43

Sedat Ergin, Hürriyet'in yeni Genel Yayın Yönetmeni oldu

Sedat Ergin, Hürriyet'in yeni Genel Yayın Yönetmeni  oldu


Hürriyet yazarı Sedat Ergin, Enis Berberoğlu'nun istifa ettiği Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği'ne getirildi


Bu haber 1002 kez okundu.
Enis Berberoğlu'nun yaklaşık 5 yıl sürdürdükten sonra 8 Ağustos'ta istifa ettiği Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği'ne, gazetenin yazarlarından Sedat Ergin getirildi.

Hürriyet yönetiminin duyurmaya hazırlandığı kararla Genel yayın Yönetmenliği'ne getirilen Sedat Ergin'in Hürriyet'teki ilk görevi Washington Temsilciliği olmuştu. Daha sonra Hürriyet Ankara Temsilciliği'ne getirilen Ergin, 2005 yılına kadar bu görevi sürdürdü. Ergin, Ekim 2000'de Milliyet Genel Yayın Yönetmenliği'ni üstlenen Mehmet Y. Yılmaz'ın, Hanzade Doğan Boyner ile görüş ayrılığı yaşaması üzerine Nisan 2005'te bıraktığı bu göreve getirildi. Ergin'in Milliyet Genel yayın Yönetmenliği görevinden, yaklaşık 4,5 yıl sonra, 2009 Eylül ayı sonunda alındı.

Milliyet gazetesi Doğan grubu bünyesindeyken yapılan bu oprerasyonun ardından tekrar Hürriyet'e dönen Ergin, köşe yazarlığını sürdürdü.

Son kararla; Sedat Ergin, Hürriyet Ankara Temsliciliği görevinde selefi olan Berberoğlu'nun Hürriyet Genel yayın Yönetmenliği görevinde halefi olmuş oldu. Hem Enis Berberoğlu, hem de Sedat Ergin, T24 yazarı Hasan Cemal'in Cumhuriyet Genel yayın Yönetmenliği görevi sırasında Cumhuriyer Ankara Bürosu'nda ekonomi ve diplomasi muhabiri olarak çalışmışlardı. Ergin, Cemal'in Cumhuriyet Ankara Temsilciliği sırasında Cumhuriyet gazetesi Ankara Bürosu'nda çalışmaya başlamıştı.

Diğer Medya haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.medya100.com/
*Medya100.com
haberyazilimi.com - Copyright